© تمامی حقوق محفوظ می باشد. طراحی شده با پارس پرواز ایرانیان

سفر به آرژانتین

دانستنی های سفر به آرژانتین

آرژانتین

آرژانتین کشوری زیبا و تاریخی در آمریکای جنوبی است و هشتمین کشور بزرگ دنیا می باشد. بوینس آیرس پایتخت این کشور است و به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد سالانه گردشگران زیادی به سمت این شهر سفر می کنند.

این شهر حتی لقب پاریس آمریکای جنوبی را هم کسب کرده و با داشتن کافه‌های گوناگون سعی در زنده نگهداشتن شکل و شمایل اروپایی خود و حفظ این نام و لقب را دارد.

اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. در راهنمای سفر به بوینس آیرس پارس پرواز قصد دارد تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، ما را در سفر به کشور آرژانتین همراهی کنید.

 

هزینه هتل و اقامت

 

در همه جای کشور هاستل های زیادی هست که برای یک شب اقامت در آن ها باید حدود ۸۰ تا ۱۰۰ پزو (۶ تا ۷ دلار) کرایه بدهید البته اتاق های شخصی به همراه حمام، قیمت دوبرابر دارند. هتل در جاهای گرانی مثل مندوزا و پاتاگونیا برای هر شب بالای ۴۱۰ پزو (۲۷ دلار) است. البته کمپ زدن در پارک های طبیعی در اینجا کار متداولی است که اگر چادر داشته باشید با حدود ۶۰ تا ۱۲۰ پزو (۴ تا ۸ دلار) می توانید در آنجا کمپ بزنید. اگر بخواهید از Airbnb اتاق بگیرید هزینه ی اتاق مشترک ۱۵۰ پزو (۱۰ دلار) و هزینه کرایه ی یک آپارتمان ۷۶۰ پزو (۵۰ دلار) است.

 

هزینه خورد و خوراک

 

قیمت غذا در رستوران ارزان ۹۰ پزو (۶ دلار) است ولی اگر به دنبال جایی خوب با غذایی عالی هستید باید ۳۲۰ پزو (۲۰ دلار) هزینه دهید. البته برای خوردن غذاهای مقرون به صرفه می توانید به پیتزافروشی ها و برگری ها بروید و در آنجا با ۳ دلار فست فودی خوشمزه بخورید. اگر بخواهید در سوپری ها مایحتاج یک هفته را بخرید باید چیزی حدود ۳۷۰ پزو (۲۵ دلار) برای خرید کنار بگذارید.

 

حمل و نقل

 

چندین روش حمل و نقل مختلف در آرژانتین وجود دارد که هر کدام مزایای مثبت و منفی خود را دارند. اگر با تور های آرژانتین سفر نمی کنید یا می خواهید به تنهایی به دیدن جاذبه های مختلف آرژانتین بروید، اولین گزینه، مترو است.

مترو آسان ترین وسیله حمل و نقل عمومی است، ارزان است و تنها ساعت های اوج شلوغی آن، ۹ صبح و ۷ بعد از ظهر بهتر است از آن استفاده نکنید. تاکسی ها نیز ارزان هستند، اما اگر شما انگلیسی صحبت می کنید احتمال دارد که شما را از مسیر طولانی تری به مقصد برسانند.

دقت داشته باشید از مهم ترین نکات سفر به آرژانتین این است که حتما آدرس دقیق جایی که می خواهید بروید را با خود داشته باشید. استفاده از سیستم اتوبوس ها نیز بسیار آسان است. اگر چه معمولا فقط توسط مردم محلی استفاده می شود، با این حال برای بسیاری از مسیرها، اتوبوس قرار داده شده است.

پیاده روی نیز راه دیگری است که شما می توانید از نقطه A به نقطه B حرکت کنید. همیشه با خود نقشه راه ها و سیستم حمل و نقل آرژانتین را به همراه داشته باشید یا بر روی گوشی هوشمند خود اپلیکیشن آن را نصب کنید.

 

غذا

 

آرژانتین بهشت کسانی است که عاشق غذاهای گوشتی هستند. گوشت گاو و بیف همیشه در تمام منو رستوران ها دیده می شود. در نکات سفر به آرژانتین تاکید می کنیم که سفر به این کشور برای کسانی که رژیم گیاهخواری دارند، کمی سخت خواهد بود. تمام غذاهای گیاهی و سالاد ها نیز با پنیر درست می شوند. بنابراین در این کشور باید به طعم غذاهای آرژانتینی عادت کنید. اگر در رستوران، هزینه اضافه بابت انعام در خواست شد، عصبانی نشوید. این موضوعی عادی در این کشور است. همچنین بهتر است هر جا که هستید، از بطری های آب معدنی پُلمب شده و بدون یخ بنوشید.

 

آب و هوا

 

از آنجایی که کشور آرژانتین در نیم کره جنوبی قرار گرفته است بسیار اهمیت دارد که قبل از سفر راجع به آب و هوای آن اطلاع پیدا کنید. شاید منطقه ای که به آن سفر می کنید نیاز به پوشیدن ژاکت دارد یا به منطقه ای گرم در این کشور سفر خواهید کرد. کولر و تهویه هوا در این کشور به ندرت دیده می شود. حتی بسیاری از راننده تاکسی ها از تهویه استفاده نمی کنند.

 

به قصد یک سفر آرام، به آرژانتین نروید

 

آرژانتینی ها سرشارند از شور و هیجان. انعکاس این انرژی در همه چیز به خصوص تُن صدایشان قابل رویت است.

آنها بلند صحبت می کنند و ممکن است فکر کنید عصبانی هستند و داد می زنند، اما اینطور نیست. کم کم به شنیدن سر و صدایشان عادت می کنید. مردم آرژانتین دوست دارند شور و شوقشان را به همه منتقل کنند و هرکسی را در شادی ها و پایکوبی هایشان شریک و سهیم کنند. پس اگر می خواهید به غار تنهاییتان سری بزنید و چند روزی را در سکوت استراحت کنید، شاید در آرژانتین موفق به این کار نشوید.

 

بدون نقشه در شهر نگردید

 

در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین، شرایط قرار گیری محله ها کمی متفاوت تر از آن است که توقعش را دارید. برخلاف خیلی از شهر های جهان، اینجا محله های فقیر نشین و نامناسب برای گردشگران دقیقا کنار مناطق خوب و پیشرفته جای گرفته اند.

درست در لحظه ای که همه چیز عالی پیش می رود و در منطقه ای امن قرار دارید، مناطق نا امن شهر چند قدم با شما فاصله دارند.

برای اینکه همیشه بدانید چه چیزی در انتظارتان است، برای پیاده روی در شهر نقشه تان را فراموش نکنید.

 

برای خوابیدن هنوز زود است!

 

به یکی از شب زنده ترین کشور های دنیا سفر کرده اید، پس تفریح کنید و خوابیدن را به بعد موکول کنید.

اینجا همه چیز دیر شروع می شود. مردم دیر از خواب برمی خیزند، دیر شام می خورند، دیر شادی و پایکوبی را آغاز می کنند و دیر به خواب می روند. در کل خوابیدن هرگز دغدغه ی آرژانتینی ها نیست. اگر خوش گذرانی سبب شود که شب نتوانند به اندازه ی کافی بخوابند، در چرت میان روزی این کمبود خواب را جبران می کنند.

شب های آرژانتین انرژی و شور بیشتری از روزهایش دارند، پس تا می توانید از تفریحات و بازی ها و خوشمزه های شبانه ی این کشور شاد و سرزنده استفاده کنید.

پارس پرواز ایرانیان

شرکت پارس پرواز ایرانیان دارای مجوزهای بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری و مجوز بند ب از سازمان گردشگری و عضویت “یاتا” (IATA ) با تکیه بر الطاف الهی و بهره گیری از پرسنل مجرب و امین و بررسی هوشمندانه بازار گردشگری براساس آخرین دستاوردهای IT در صنعت حمل و نقل هوائی و بهره وری از کلیه سیستم های رزرواسیون و مالی موجودبا هدف جلب رضایت مشتریان توانسته است به عنوان یکی از ارکان در صنف فروش و برنامه ریز قدرتمند در صنعت گردشگری و توریسم خود را معرفی کند .

شرکت پارس پرواز ایرانیان

  •    خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، پ11، برج موج، طبقه همکف

  •     تلفن: 88737732 , 28177 021

  •    ایمیل: INFO@PARSPARVAZ.IR

مسیر دسترسی

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. طراحی شده با پارس پرواز ایرانیان