ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا در جنوب اروپا به پایتختی شهر رم قرار دارد. از شمال به رشته کوه‌ های آلپ و از جنوب به دریای مدیترانه منتهی می‌ شود. این کشور شامل یک سرزمین اصلی و دو شبه جزیره به نام‌ های ساردنی و سیسیل است. این کشور از لحاظ تمدنی بسیار قدیمی است و آثار باستانی موجود تأیید کننده این مسئله است. ایتالیا عضو اتحادیه اروپا و جز هشت کشور صنعتی جهان محسوب می‌شود این کشور حدود ۶۱ میلیون نفر جمعیت دارد و از این لحاظ پنجمین کشور اروپا است که ۹۲ درصد آن را مسیحیان تشکیل می‌ دهند.

ایتالیا، سرزمین آثار معماری خیره‌کننده و غذاهای لذیذ، دنیایی پر از تنوع و شور وهیجان است. کشوری که هر گردشگری در فهرست مقصدهای محبوب خود دارد و بعد از سفر اول، برای برگشتن به آن لحظه‌شماری می‌کند. وقتی به ایتالیا سفر می‌کنید مردم پرسر‌و‌صدا و خون‌گرم این کشور با غذاهای معروف ایتالیایی مانند پیتزا و پاستا از شما پذیرایی خواهند کرد ولی مراقب انگشتان خود باشید چون بسیار خوشمزه‌اند!

غذاهای عالی، چشم‌اندازهای روستایی فوق‌العاده، تاریخچه‌ای غنی و هزاران عامل دیگر دست به دست هم داده‌اند تا ایتالیا، یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای گردشگران باشد. هر بار که به ایتالیا سفر کنید، فرق نمی‌کند که برای بار چندم باشد، مسحور زیبایی‌های طبیعی و معماری خارق‌العاده‌ی این کشور می‌شوید. خیابان‌های قدیمی، جزیره‌های زیبا، منظره‌های ساحلی چشم‌نواز، آثار هنری و تاریخی به نمایش درآمده در موزه‌ها و گالری‌ها، کانال‌گردی‌های رمانتیک و غذای فوق‌العاده، تنها گوشه‌ای از جاذبه‌های ایتالیا است. هیچ کس ناراضی و ناامید از ایتالیا برنمی‌گردد و هر کس با توجه به سلیقه‌ی خود، جاذبه‌ای که توجهش را جلب کند در ایتالیا پیدا می‌کند. اولین چیزی که در ایتالیا توجهتان را جلب می‌کند، غنای فرهنگی و هنری است. ایتالیا مرکز امپراتوری روم و زادگاه رنسانس، نشانه‌های فراوانی از این غنای فرهنگی را به رخ مسافران می‌کشد. در ایتالیا می‌توانید در مقابل تندیس داوود میکل‌آنژ بایسیتد یا نقاشی‌های دیواری بی‌نظیر سیستین شپل را تماشا کنید و از عظمت و شکوه آن به وجد بیایید. ایتالیا بیش از هر کشور دیگری در زمین، جاذبه‌ها و آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد و تعداد جاذبه‌های فوق‌العاده‌ی آن که ارزش دیدن دارند، از حد و اندازه بیرون است.

برای سر زدن به جاذبه‌های این کشور زیاد عجله کنید. برای تک تک آنها حسابی وقت بگذارید و زمان مناسب و کافی برای سفر به این کشور دیدنی در نظر بگیرید. جاذبه‌های تمام نشدنی ایتالیا را نمی‌توان در یکی دو سفر کوتاه دید. مطمئنا بعد از اینکه به وطن بازگردید، باز هم مشتاق سفر به ایتالیا خواهید بود.

اطلاعات ضروری از ایتالیا

 ساعت رسمی کشور ایتالیا دو ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.   واحد پولی این کشور یورو است و زبان رسمی آن ایتالیایی است. 

آب و هوای ایتالیا

آب و هوای این کشور مانند اکثر کشورهای اروپایی، آب و هوایی معتدل محسوب می‌شود و مثل کشورهای حاشیه جنوبی اروپا ، مدیترانه‌ ای است یعنی زمستان‌ های سرد و تابستان‌ های گرم دارد. مناطق جنوبی ایتالیا هوای گرم ‌تری نسبت به شمال که به رشته کوه آلپ نزدیک است دارد و بهترین زمان سفر به ایتالیا برای افراد گرما دوست است. زمستان در نواحی جنوبی چندان سرد نیست به نحوی که میانگین دمای هوا حدود ۱۰ درجه است.

ماه‌ های گرم سال یعنی از مه تا سپتامبر تقریباً تمام این کشور هوای گرم دارند؛ اما مناطقی وجود دارد که گرمای غیر قابل تحملی دارد. دشت‌ های امیلیا-رومانیا و ونتو همچنین ناحیه توسکانی از آن جمله‌ اند. ماه‌ های مه و ژوئن گرم‌ ترین ماه‌ های سال در این نواحی‌ اند. نواحی شمالی منتهی به آلپ زمستان‌ های سرد و پربرفی دارد. در شهرهای میلان و تورین در زمستان بادهای سردی می‌ وزد؛ اما در پایتخت یعنی شهر رم هوای معتدلی برقرار است و بهترین زمان سفر به ایتالیا می باشد.

در واقع می‌ توان کشور ایتالیا را از نظر آب و هوایی به سه منطقه تقسیم کرد در این صورت انتخاب بهترین زمان سفر به ایتالیا را راحت تر مشخص کنید. نواحی شمالی شامل ترنتو، میلان، ونیز و تورین دارای آب و هوای سرد و مرطوب در زمستان و تابستان گرم و مرطوب است. مناطق مرکزی شامل رم، فلورانس، بولونیا آب و هوایی نسبتاً معتدل در زمستان و تابستان دارد اما گاهی زمستان بسیار سرد و تابستان بسیار گرم هم تجربه می‌ کند. مناطق جنوبی مانند ناپل و پوتنزا و جزایر سیسیل و ساردنی نیز زمستان معتدل و کم بارش و تابستان گرم و خشک دارد.

ماه‌ های اکتبر و نوامبر مرطوب‌ ترین ماه‌ های سال هستند و بیشترین بارش‌ ها در این ماه‌ ها اتفاق می افتد. همان طور توضیح داده شد این کشور آب و هوای متنوعی دارد و در هر فصل برای هر گردشگری با توجه به علاقه‌ اش شرایط آب و هوایی مختلفی وجود دارد ؛ اما اگر از گرما یا سرمای زیاد فرار می‌ کنید و به دنبال زمانی خلوت هستید ماه‌ های اکتبر و نوامبر یا مهر و آبان می‌ تواند بهترین ماه‌ ها باشد. اگر به دنبال زمانی آفتابی و معتدل هستید ماه‌ های مارس و آوریل یا فروردین و اردیبهشت مناسب‌ ترین ماه‌ ها هستند.

ارزان‌ ترین زمان‌ های سال برای سفر به ایتالیا

زمان‌ هایی که اصولاً گردشگران کمتری به ایتالیا سفر می‌ کنند یکی از بهترین زمان سفر به ایتالیا است و علاوه بر اینکه وقت بیشتری دارید تا از مکان‌ های گردشگری لذت ببرید جزئیات بیشتری از آداب و رسوم و فرهنگ آنجا را درک خواهید کرد. همچنین در این اوقات قیمت‌ ها ارزان ‌تر و هزینه‌ ها به شدت کاهش می‌ یابد. ماه‌ های آوریل و می و اکتبر در ایتالیا ماه‌ های خلوتی هستند و همچنین آب و هوای مناسب و معتدلی نیز دارند.

مهم‌ ترین شهرهای ایتالیا و بهترین زمان برای سفر به شهرهای مختلف

میلان

یکی از شهرهای مهم و توریستی ایتالیا است که مکان‌ های دیدنی متعدد و موزه‌ های بسیار دارد. عمده شهرت این شهر به خاطر صنعت مد آن است. همچنین میلان یکی از تجاری‌ ترین شهرهای ایتالیا است. از جاذبه‌ های توریستی این شهر می‌ توان به کلیسای جامع اشاره کرد که معماری خیره کننده آن زیبایی خاصی دارد. کلیسای سانتا ماریا که اثر مشهور شام آخر لئوناردو داوینچی را در خود دارد نیز دیدنی است.

همچنین می‌ توان به مکان‌ های متعدد دیگری اشاره کرد از جمله موزه باگاتی والسچی، میدان پیاتزا دی مرکانتی، کلیسای آمبروز مقدس، گالری نقاشی بررا و قلعه فورزسکو. شهر میلان به دلیل نزدیکی به رشته کوه آلپ معمولاً دارای هوایی معتدل در تابستان است. همچنین روزهای آفتابی در ماه‌ های ژوئن، آگوست و سپتامبر این ماه‌ ها را بهترین زمان سفر به ایتالیا و میلان می‌ کند.

ونیز

شهری زیبا و پوشیده شده از آب که با وجود گران بودن ولی هرکسی برای سفر به این شهر وسوسه می‌ شود. علاوه بر شرایط خاص این شهر و قرار گرفتن آن در میان آب، به دلیل تاریخی بودن شهر معماری خیره کننده‌ ای در هر نقطه از شهر وجود دارد. از جاذبه‌ های دیدنی ونیز می‌ توان به مجموعه پگی گوگنهایم که آثار هنرمندانی مثل پیکاسو، شاگال، ارنست و کاندینسکی را در خود جای داده است اشاره کرد. همچنین میدان و کلیسای سن مارکو بسیار دیدنی است. جزیره استثنایی سن جورجو ماجوره که کلیسایی نیز در آن وجود دارد نیز مکانی بسیار جذاب برای گردشگران است. کاخ‌ ها و موزه‌ های بسیار زیبایی نیز در این شهر وجود دارند.

در فصل زمستان امکان جزر و مد در ونیز وجود دارد که احتمال وقوع سیل را افزایش می‌ دهد. ساحلی بودن ونیز دلیل معتدل بودن هوای آن است که فصل بهار و پاییز یعنی ماه‌ های مارس و آوریل و سپتامبر و اکتبر را بهترین زمان سفر به ایتالیا می‌ کند. همچنین در ماه فوریه جشنواره‌ ها و کارناوال‌ هایی در ونیز برگزار می‌ شود که سفر در این ماه را لذت ‌بخش می‌ کند.

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا

ایتالیا به عنوان زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، تعجبی ندارد که از نظر شاهکارهای هنری و معماری، در دنیا نظیر نداشته باشد. البته برترین جاذبه‌های ایتالیا فقط به هنر و معماری محدود نمی‌شود.این کشور با دریاچه‌ها، کوهستان‌ها و سواحل جذاب و رویایی مزین شده است و جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده‌ای دارد. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های ایتالیا آشنا می‌شویم که آوازه‌ی آنها در سراسر دنیا پیچیده است و مردم را از گوشه و کنار دنیا به سوی خود می‌کشاند.

کلوسئوم

رای کسانی که به ایتالیا سفر می‌کنند، کلوسئوم یکی از جاذبه‌هایی است که به هیچ عنوان نباید از دست بدهند. این آمفی‌تئاتر بزرگ باستانی، بزرگترین بنا در نوع خود است که توسط امپراتوری روم ساخته شده و به عنوان یکی از مدل‌های ساخت ورزشگاه‌ها حتی در دوران مدرن، مورد استفاده قرار می‌گیرد و الهام‌بخش معماران است.

این بنا به عنوان یک مکان عمومی برای برگزاری مراسم و نمایش‌ها و رقابت‌های مختلف ساخته شد. حتی جنگ‌ها ونبردهای دریایی نیز در این آمفی‌تئاتر به نمایش درآمده است. این سازه یک کف چوبی به ابعاد ۸۳ در ۸۴ متر داشته است. زیر این کف چوبی، دو طبقه تونل، اتاق، سلول و مسیر عبور گلادیاتورها، کارگران، حیوانات وحشی و انباری تعبیه شده بود.

این سازه‌ی دیدنی، تضاد جالبی با بناهای مدرن اطرافش دارد و یکی از یادگاری‌های ارزشمند دوران روم است که حوادث تاریخی فراوانی را از سر گذرانده است.

پمپئی

آتش‌فشان کوه وزوو، که هنوز فعال است، درست مشرف به شهری باستانی قرار دارد که زمانی توسط همین آتش‌فشان در سال ۷۹ میلادی ویران شد. این فوران مهیب گرچه شهر پمپئی را نابود کرد ولی بسیار از آثار هنری شهر مثل موزاییک‌ها، فرسکوها و تندیس‌ها باقی‌ماندند و در مواد مذاب مدفون شدند. چندین قرن  است که عملیات حفاری در این منطقه انجام می‌شود و بقایایی از بازارها، خانه‌ها، حمام‌ها، معباد، تئاترها، خیابان‌ها و ساکنان این منطقه کشف شده است. گردشگران می‌توانند در تورهای بازدید از این منطقه‌ی باستانی شرکت کنند و معماری رومیان را که یادگاری از بیش از دو هزار سال پیش است، ببینند.

برج کج پیزا

برج کج پیزا یکی از چندین جاذبه‌ی مهم شهر پیزا است ولی این برج به خاطر کج بودن سازه، در سراسر دنیا مشهور است. در دهه‌ی ۱۱۰۰ میلادی، ساخت برج آغاز شد و فرورفتگی زمین که منجر به خم شدن برج شده، وقتی آغاز شد که ساخت برج به طبقه‌ی سوم رسیده بود. قبل از مرمت‌های دهه‌ی ۱۹۹۰، پیش‌بینی شده بود که برج تا سال ۲۰۰۰ فرو می‌ریزد. امروزه گردشگران می‌توانند از پلکان برج بالا بروند و چشم‌اندازهای زیبایی از شهر را از آنجا تماشا کنند. این برج در میدانی تاریخی قرار گرفته که اطراف آن بناهای تاریخی و کلیسای قدیمی وجود دارد و حال‌وهوای آن بسیار دوست‌داشتنی و جذاب است. همه‌ی این بناها به تنهایی یک جاذبه‌ی گردشگری جذاب هستند که ارزش وقت گذاشتن و تماشا کردن دارند.

دریاچه‌ی کومو (Como)

دریاچه‌ی کومو یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایتالیا است. این دریاچه با مناطق کوهستانی احاطه شده و شهرهای کوچک و زیبای کوهستانی در اطراف آن قرار دارد. اینجا از دوران روم، مقصدی برای ثرورتمندان بوده و ویلاهای بسیار شیک و مجللی دارد و دارای تعدادی کاخ است که بعضی از آنها با باغ‌های سرسبز احاطه شده‌اند. در این شهرهای تفریحی زیبا، یک صومعه‌ی قدیمی متعلق به قرن یازدهم هم وجود دارد.

جزیره‌ی البا (Elba)

جزیره‌ی البا، تاریخچه‌ای طولانی دارد و طی قرن‌های متمادی، محل سکونت گروه‌های مختلف قومی بومی و غیربومی بوده است. احتمالا مشهورترین ساکن این جزیره ناپلئون بود که در سال ۱۸۱۴ به البا تبعید شد. خانه‌های زمستانی و تابستانی ناپلئون هنوز پابرجا مانده‌اند و تورهای عمومی برای بازدید به آنها دسترسی دارند. سومین جزیره‌ی بزرگ ایتالیا، بیش از ۱۵۰ ساحل نیز دارد از پهنه‌های وسیع ساحلی گرفته تا پناهگاه‌های ساحلی کوچک.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره (Duomo Santa Maria del Fiore)

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، به عنوان یکی از بهترین کلیساهای جامع دنیا مشهور است. این کلیسا، جذابیت خاصی به افق شهری فلورانس داده و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است. این کلیسا بین قرن‌های ۱۳ تا ۱۵ ساخته شده است. گنبد بنا بسیار چشمگیر و زیبا است که در سال ۱۴۳۴ توسط فیلیپو برونلچی کامل شده است.

برج ناقوس کلیسا در نزدیکی آن و در میدان پیازا دل دومو قرار دارد و نمایی به سبک معماری رمانسک توسکانی دارد. این برج را معماری به نام جیوتو طراحی کرده است و ۸۲ متر طول دارد و می‌توانید از پله‌های آن بالا بروید. تعداد پله‌های آن ۴۱۴ پله است و به سکوی بازدیدی منتهی می‌شود که چشم‌اندازهای بی‌نظیری از شهر دارد.

پارک ملی گرن پارادیزو (Gran Paradiso)

پارک ملی گرن پارادیزو، یک مقصد گردشگری جذاب است که مناظر کوهستانی فوق‌العاده‌ای دارد و فرصت‌های بی‌نظیری برای پیاده‌گردی و کوه‌پیمایی در دل طبیعت و در مسیرهای زیبا با چشم‌اندازهای عالی دارد. این پارک ملی در ابتدا با هدف محافظت از جمعیت بزهای کوهی و حیات وحش پایه‌گذاری شد و امروزه زیستگاهی حفاظت شده برای بسیاری از گونه‌های جانوری از جمله بیش از ۱۰۰ نوع پرنده است. در این پارک، فعالیت‌های تفریحی فصلی برای گردشگران وجود دارد. در تابستان تفریحاتی مثل پیاده‌گردی، در پاییز گشت‌وگذار در انبوه درختان هزار رنگ، در زمستان اسکی و پاچیله و در فصل بهار، عکاسی از گل‌های زیبای بهاری در این پارک ملی رایج است.

جاذبه‌های ایتالیا به همین مواردی که عنوان کردیم محدود نمی‌شود. این کشور زیبا، پر از جاذبه‌های معماری و فرهنگی و طبیعی است که پرداختن به همه‌ی آنها در یک مقاله‌ی کوتاه ممکن نیست و حتی سر زدن به مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور، با یک سفر امکان ندارد.

ویزای ایتالیا

ایتالیا جزو کشورهای شینگن است و برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن بگیرید که 3 ماهه است و 6 ماه اعتبار دارد. برای گرفتن ویزا نیاز به گرفتن وقت‌ سفارت و انجام مصاحبه دارید.


مطالب

شرکت پارس پرواز ایرانیان دارای مجوزهای بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری و مجوز بند ب از سازمان گردشگری و عضویت “یاتا” (IATA ) با تکیه بر الطاف الهی و بهره گیری از پرسنل مجرب و امین و بررسی هوشمندانه بازار گردشگری براساس آخرین دستاوردهای IT در صنعت حمل و نقل هوائی و بهره وری از کلیه سیستم های رزرواسیون و مالی موجودبا هدف جلب رضایت مشتریان توانسته است به عنوان یکی از ارکان در صنف فروش و برنامه ریز قدرتمند در صنعت گردشگری و توریسم خود را معرفی کند .

شرکت پارس پرواز ایرانیان

  • خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، پ11، برج موج، طبقه همکف

  • تلفن: 88737732 / 28177 021

  •  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید