ژاپن

ژاپن

ژاپن (Japan) نام کشوری جزیره‌‌ای است که در اقیانوس آرام و در آسیای شرقی قرار دارد و با مساحتی معادل ۳۷۷ هزار و ۹۷۲ کیلومتر مربع، شصت و یکمین کشور بزرگ جهان و با جمعیتی حدود ۱۲۶ میلیون و ۶۷۲ هزار نفر، دهمین کشور پرجمعیت شمرده می‌شود. نزدیک‌ترین همسایگان ژاپن، روسیه، چین و کره جنوبی هستند. پایتخت کشور، توکیو نام دارد و بزرگ‌ترین جزایر آن شامل هونشو، هوکایدو، کیوشو و شیکوکو می‌شود. 

. دین بیشتر ساکنان را با ۵۱٪ شینتو تشکیل می‌دهد و بعد از آن بودیسم با ۳۵٪ و مسیحیت با ۲.۳٪ قرار دارند. ژاپن با پیشینه‌ای طولانی، غذاهای منحصر‌به‌فرد، معابد و مکان‌های مذهبی باشکوه، پارک‌های ملی و فرهنگی غنی، به مقصدی مهم و ارزشمند در گردشگری تبدیل شده است. معابد ژاپن در صدر جاذبه‌های توریستی قرار دارند. معبد دیاگوجی در کیوتو، زیبایی بی‌بدیلی را در فصل پاییز به نمایش می‌گذارد و گردشگران از سراسر دنیا برای تماشا و عکاسی از تغییرات رنگ برگ‌ها به این معبد می‌آیند. معبد زوجو نیز از معابد تاریخی ژاپن به شمار می‌رود و شهرت آن به گل‌های آزالیای آن است. معبد فوشیمی ایناری با ۳۲ هزار معبد زیرمجموعه در کل ژاپن، در دامنه کوهی به نام ایناری قرار دارد و از دیگر معابد زیبای کشور محسوب می‌شود. همچنین معبد اواشیما با وجود فضای کوچک شهرت بسیاری دارد که دلیل آن برگزاری یکی از سنت‌‌های قدیمی ژاپن به نام هینا ناگاشی (شناور شدن عروسک) در روز رسمی دختر است.

برای دوست‌داران طبیعت و حیات وحش نیز، ژاپن جاذبه‌های متفاوتی دارد. پارک ملی آسو کوجو که نام خود را نام خود را از کوه آسو، بزرگ‌ترین آتشفشان فعال ژاپن گرفته است، یکی از دیدنی‌های محبوب طرفداران محیط زیست است. پارک ساحلی هیتاچی نیز بهشتی از ‌گل‌های رنگارنگ را در خود دارد. جزیره خرگوش‌ها با ماجرایی عجیب از سکنی گزیدن این حیوانات بامزه، از دیگر جاذبه‌هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. جنگل یوکوشیما با سروهای ژاپنی که عمری ۷ هزار ساله دارند؛  از توریستی‌ترین نقاط کشور است و هتل‌های زیادی در منطقه برای اسکان مسافران وجود دارد. در سفر به ژاپن، پارک گل‌های آشیکاگا با گل‌های خوشه‌ای زیبا را فراموش نکنید. از دیگر دیدنی‌های ژاپن می‌توان به دیزنی‌لند توکیو، موزه آتشفشانی آسو، موزه ملی توکیو، تپه‌های شنی توتوری، برج توکیو، آکواریوم چارومی، پارک یادبود صلح هیروشیما، جزایر مصنوعی اودایبا، موزه کاساما توکیو، خیابان گینزا، موزه تویوسو، رودخانه مگورو، معبد بودایی سنسوجی، قلعه نیجو و پارک میفونیاما راکوئن اشاره کرد. 

اطلاعات ضروری از ژاپن

زبان رسمی مردم، ژاپنی است  واحد رسمی پول کشور نیز ین (¥) نام دارد. ساعت محلی ژاپن، ۴.۵ ساعت از ساعت ایران جلوتر است

آب و هوای ژاپن

ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده‌است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و دارای چهار فصل در سال است. مجمع الجزایر ژاپن بر روی محور تقریبی شمال ـ جنوب تا ۳۰۰۰ کیلومتر امتداد یافته‌است و به دلیل گستردگی طولی بسیار زیاد از تنوع آب و هوایی بسیار زیادی نیز برخوردار است. با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است، شمال آن زمستان‌های سرد و طولانی و پربرف دارد، در حالی که جنوب آن تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های معتدلی دارد. میزان بارندگی در ژاپن بطور متوسط سالیانه ۱۸۰۰ میلی‌متر می‌باشد. ژاپن کاملاً در آب محصور شده‌است .رشته کوه‌های آتشفشانی ژاپن اغلب دارای چشمه‌های آب گرم طبیعی هستند. این کشور در تابستان و پاییز اغلب شاهد گردبادهای عظیم و توفان‌های شدید گرمسیری است. به دلیل مجاورت با اقیانوس زلزله‌های شدید زیرآبی می‌توانند در آنجاامواج عظیم و جذر و مدی ویرانگر به نام سونامی ایجاد کنند.

بهترین زمان سفر به توکیو

بهترین زمان سفر به توکیو، بین ماه‌های مارس و آوریل (۱۰ اسفند تا ۱۰ اردیبهشت) و سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) است. فصل رنگارنگ پاییز با دمایی معتدل، فصلی مناسب برای سفر به توکیو به شمار می‌آید.

فصل بهار نیز مانند پاییز فصل خوبی برای سفر است، اما بدانید به جای منظره برگ‌های ریزان پاییزی و درختان رنگارنگ نارنجی و قرمز با شکوفه‌های فوق‌العاده گیلاس روبه‌رو خواهید شد.

فصل تابستان، فصل داغ گردشگری با صف‌های طولانی در موزه‌ها و متروهای شلوغ همراه است. اگر می‌توانید از سفر در این زمان از سال به توکیو صرف نظر کنید، زیرا آب و هوا بسیار گرم و مرطوب و همچنین قیمت هتل‌ها بسیار بالا است.

فصل زمستان، درست مخالف تابستان، آب و هوا خنک اما قابل تحمل است. البته باید بدانید از تمام پتانسیل پارک‌های توکیو در این فصل نمی‌توانید استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری

در گذشته کشور سامورایی ژاپن در تلاش برای تسخیر جهان از طریق جنگ بود. امروزه با فن آوری، وسایل نقلیه موتوری دو چرخ و چهار چرخ و از طریق قلب‌های همه کسانی که از ژاپن بازدید می‌کنند، جهان را تسخیر کرده‌ است. این کشور جزیره‌ای همه چیز را در خود دارد: سنت‌های فرهنگی عمیقا ریشه‌دار، زیارتگاه و معابد باستانی، باغ‌های دوست داشتنی، مناظر کوهستانی زیبا، و اقامت در مسافرخانه ژاپنی ریوکان یا مسافرخانه‌های جالب تا هتل‌های لوکس فوق مدرن.

کویا سان

کویا سان یا کوه کویا مهمترین محل برای مکتب شینگون بودایی، یک فرقه در ژاپن از سال ۸۰۵ است که در آن زمان توسط کوبو داییشی معرفی شده بود. این محل برای این فرقه و شهرهای کوچک که در اطراف معبد رشد کرده اند به عنوان مرکز اصلی باقی مانده است. محل آرامگاه کوبو داییشی این کوه، پوشیده شده از درخت ، نیز محل شروع و پایان معبد زیارت شیکوکو  است. گردشگران می توانند نحوه زندگی راهب‌ها را در اینجا حس کنند چرا که آنها مجاز به یک شب اقامت در معبد هستند.

ایشیگاکی

ایشیگاکی (Ishigaki) که در غرب اوکیناوا واقع شده مقصد برتر ساحلی ژاپن است و یک پایگاه خوب برای اکتشاف جزایر دیگر در مجمع الجزایر یائیاما است. با بهترین سواحل ژاپن، به طور خاص برای خانواده‌ها محبوب است چون که سواحل در فوساکی و مائیزاتو به طور کامل محافظت شده هستند. ایشیگاکی که در ۲۰۰۰ کیلومتری در جنوب توکیو قرار گرفته است ممکن است زیارتگاه‌ها و معابد سایر شهرهای ژاپنی را نداشته باشند، اما آن تفریحات شبانه فراوانی برای بازدید کنندگانی دارد که پس از یک روز ساحل‌روبی، ورزش‌های آبی و یا صعود به قله ناسوکو هنوز هم دارای انرژی هستند.

کانازاوا

در اواسط قرن نوزدهم کانازاوا چهارمین شهر بزرگ ژاپن بود که در اطراف قلعه بزرگ و باغ زیبا ساخته شده است. امروزه پایتخت استان ایشیکاوا همچنان به پرورش هنر ادامه می‌دهد و شامل یک شهر قدیمی و جذاب است. پس از خلاصی از بمباران در طول جنگ جهانی دوم، مناطق شهر داخلی سنتی، مانند ناگاماچی با خانه‌های سامورایی و منطقه جذاب چای‌خانه گیشا در هیگاشی چایا، دست نخورده باقی مانده است و یک لذت برای گشتن در اطراف را با خود دارد. بازدید از مناطق مختلف کانازاوا که حالا یکی از برترین جاذبه های گردشگری زاپن محسوب می شود، حتما برای شما هم هیجان انگیز خواهد بود.

هیروشیما

هیروشیما در جزیره هونشو واقع شده است که جوان‌تر از بسیاری از شهرهای ژاپنی با کمتر از ۵۰۰ سال قدمت است، اما سرنوشت آن برای همیشه در تاریخ در ۶ اوت ۱۹۴۵ عوض شد هنگامی که تبدیل به اولین شهر در جهان شد که یک بمب اتمی بر روی آن انداخته شد. بنابراین مرکز جاذبه‌های شهر در صلح خلاصه شده است: پارک صلح، یادبود صلح و موزه یادبود صلح. این شهر همچنین جاذبه‌هایی دارد که افکار لذت بخش را به ذهن می‌آورد، مانند قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکی-ان.

کاماکورا

کاماکورا در ساحل در فاصله کمتر از یک ساعتی توکیو واقع شده است که زمانی شهری مهم و مقر دولت نظامی بود که بر ژاپن برای یک صد سال حکومت می‌کرد. امروزه این منطقه یک تفریحگاه ساحلی آرام است که گاهی اوقات به دلیل معابد و زیارتگاه‌های زیاد آن کیوتوی شرق ژاپن نامیده می شود.معروف‌ترین منظره آن دای بوتسو، مجسمه بزرگ بودای برنزی احاطه شده توسط درختان است، اما معابد ذن باستانی شهر به همان اندازه جذب کننده هستند.

نیکو

نیکو (Nikko) یک شهر کوچک در ورودی پارک ملی نیکو است، که بیشتر برای توشوگو، پرخرج‌ترین زیارتگاه تزیین شده در ژاپن و مقبره توکوگاوا ایه‌یاسو معروف شده است. یکی دیگر از جاذبه‌های محبوب پل شین کیو با رنگ قرمز لاکی است. پارک ملی یکی از مکان‌های محبوب برای بازدید در ژاپن است که مناظر دیدنی کوهستانی، دریاچه‌ها، آبشارها، میمون‌های وحشی و بسیاری از مسیرهای پیاده روی را ارائه می‌دهد. در حالی که مناظر خیره کننده در تمام سال در دسترس هستند، پاییز یک زمان به طو ویژه عالی برای بازدید از نیکو است. این زمانی است که برگ‌ها تبدیل به چشم‌اندازی با انفجاری دیدنی و جذاب از رنگ می‌شوند.

تاکایاما

بازدیدکنندگانی که به دنبال آرامش و سکوت به دور از شهرهای بزرگ ژاپن باشند ممکن است بخواهند به بازدید شهر توریستی هیدا-تاکایاما بروند که در آن آنها می توانند زندگی در یک محیط روستایی را تجربه کنند. تاکایاما (Takayama) در نزدیکی کوه‌های آلپ ژاپن شمالی واقع شده که برای داشتن یکی از شهرهای قدیمی به خوبی حفاظت شده در ژاپن به خوبی شناخته شده است. زیباترین بخش از شهر قدیمی با نام سانماچی شناخته می‌شود که از سه کوچه باریک پر شده با ساختمان‌های چوبی و بوتیک‌های کوچک تشکیل شده است.

نارا

نارا که زمانی به عنوان هی‌جو شناخته شده است، اولین پایتخت دائمی ژاپن بود که در سال ۷۱۰ تاسیس شد. پایتخت زمانی که دولت توسط صومعه‌های بودایی قدرتمند تهدید می‌شد در سال ۷۸۴ به ناگائوکا منتقل شد. نارا در فاصله کمتر از یک ساعتی کیوتو واقع شده است که دیدن قدیمی‌ترین و بزرگترین معابد ژاپن در اینجا یک فعالیت توریستی معروف است. بازدید کنندگان به طور خاص معبد تودای‌جی را با ساختمان‌های معلق، چمن‌های آراسته و قدم زدن آهو در زمین‌های اطراف را دوست دارند.

کیوتو

امروز کیوتو تنها پایتخت اداره ریاست کیوتو است، اما آن زمانی به عنوان پایتخت امپراتوری ژاپن برای بیش از ۱۰۰۰ سال خدمت کرده است. این شهر در جزیره هونشو مرکزی واقع شده که با ۱.۵ میلیون نفر جمعیت به عنوان شهر ۱۰۰۰۰ معبد شناخته می‌شود چرا که که هزاران معبد شینتو را در خود دارد، از جمله بهترین آنها معبد ایناری فوشیمی و معابد بودایی. شهر همچنین برای باغ‌های دوست‌داشتنی خود و جشنواره گیون ماتسوری که یک جشن در ماه ژوئیه است که به عنوان یکی از بهترین‌ها در ژاپن در نظر گرفته می‌شود، شناخته شده است.

توکیو

مسافرانی که می خواهند با مردم معاشرت داشته باشند عاشق توکیو خواهند شد. محدوده شهری پایتخت ژاپن پرجمعیت‌ترین در جهان است. از دیدن شکوفه‌های گیلاس بهاری در باغ‌های سنتی تا بازار ماهی در تسوکیجی توکیو شهری بسیار دیدنی است. از زیارتگاه‌ها تا کافه‌های کارائوکه، توکیو زمان باستانی را با زمان جدید ترکیب می‌کند. فقط قدم زدن در خیابان‌های این شهر بیش‌ فعال می‌تواند یک تجربه انرژی‌ دهنده باشد. هنگامی که آهنگ حرکت در توکیو بیش از حد آشفته می‌شود، به بازدید کنندگان پیمایش باغ ملی زیبای شینجوکو گیوئن توصیه می‌شود.

ویزا

برای سفر به ژاپن باید گذرنامه و ویزا به همراه داشته باشید تا ورود شما با مشکلی رو به رو نشود.

۱- گذرنامه: اطمینان داشته باشید که گذرنامه ی شما حد اقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی دارد. 

۲- ویزا: بنابر ملیتی که دارید شاید نیاز به ویزا داشته باشید شاید هم نیازی نباشد . پیش از سفر حتما از این موضوع اطلاع پیدا کنید. برای ایرانی ها ویزا لازم است.

مطالب

شرکت پارس پرواز ایرانیان دارای مجوزهای بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری و مجوز بند ب از سازمان گردشگری و عضویت “یاتا” (IATA ) با تکیه بر الطاف الهی و بهره گیری از پرسنل مجرب و امین و بررسی هوشمندانه بازار گردشگری براساس آخرین دستاوردهای IT در صنعت حمل و نقل هوائی و بهره وری از کلیه سیستم های رزرواسیون و مالی موجودبا هدف جلب رضایت مشتریان توانسته است به عنوان یکی از ارکان در صنف فروش و برنامه ریز قدرتمند در صنعت گردشگری و توریسم خود را معرفی کند .

شرکت پارس پرواز ایرانیان

  • خیابان شهید بهشتی، خیابان سرافراز، پ11، برج موج، طبقه همکف

  • تلفن: 88737732 / 28177 021

  •  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید