ویزای یونان

دریافت ویزای شنگن یونان

برای دریافت ویزای شنگن کشور یونان باید فرم مربوطه به سفر با ویزای شینگن را از سایت سفارت ابتدا تهیه کنید و فرم درخواستتان را به دقت پر نمایید. از اصل پاسپورتتون جدا از همراه داشتنش باید از تمامی صفحات، کپی واضح تهیه کنید. شناسنامه تان باید به انگلیسی ترجمه شده باشد. گواهی تمکن مالی و سایر مدارکی را که در بالاتر نام بردیم را نیز به همراه داشته باشید. در کل روال دریافت ویزای کشور یونان همانند دیگر کشورهای اروپایی هست و برای دریافت هر نوع ویزایی باید همه ی مدارکتان را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

۱شناسنامه

۲‌ گذرنامه دارای اعتبار به همراه گذرنامه قبلی (ارائه فتوکپی صفحه‌هایی از گذرنامه که روادید شینگن در آن درج شده الزامی است

۳‌ نامه رسمی بانک مبنی بر وضعیت حساب بانکی متقاضی در سه ماه گذشته به زبان انگلیسی

۴‌ عکس رنگی جدید با ابعاد ۴.۵*۳.۵ سانتی‌متر

۵گواهی اشتغال به کار (برای کارمندان

۶گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانش آموزان و دانشجویان

۷لیست بیمه کارمندی

۸حکم بازنشستگی (برای بازنشستگان

۹رزرو بلیط هواپیما

۱۰رزرو هتل

۱۱بیمه نامه مسافرتی معتبر با اعتبار ۳۰,۰۰۰ یورو

مدت زمان صدور ویزا

کلیه متقاضیان می‌توانند تا سه ماه پیش از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنند. حداقل مدت زمان لازم برای بررسی مدارک و صدور ویزا از جانب سفارت دو هفته است.

نکته‌ها

 • کلیه متقاضیان باید شخصا برای انجام مراحل درخواست ویزا به کارگزار مراجعه کنند. کودکانی که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، باید به همراه والدین خود به دفتر کارگزار مراجعه کنند.
 • حضور شخص متقاضی در روز مصاحبه الزامی است.

 

انواع ویزا کشور یونان :

 1. ویزا توریستی .
 2. ویزا تجاری .
 3. ویزا ترانزیت .
 4. ویزا دیدار از اقوام و خانواده .
 5. ویزا تحصیلی .

نکاتی در مورد ویزا کشور یونان :

بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل ۳ هفته کاری زمان نیاز دارد و در برخی مواقع سفارت از شما مدارک تکمیلی می خواهد لذا ۲ ماه قبل از سفر برای ویزا خود اقدام کنید .

ویزای شنگن دارای اعتبار ۹۰ روز می باشد و بسته به نوع ویزا اجازه ۱ یا ۲ و یا چند بار ورود و خروج به کشورهای شنگن به شما داده می شود

هزینه ی صدور انواع ویزای کشور یونان

 • هزینه ی صدور ویزای یونان: ۶۰ یورو
 • ویزای توریستی: ۶۰ یورو
 • ویزای ملاقات با دوستان و وابستگان: ۶۰ یورو
 • ویزای تجاری: ۶۰ یورو
 • ترانزیت فرودگاهی: ۶۰ یورو
 • برای ویزای شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا: ۳۵ یورو
 • ویزای کودکان ۶ تا ۱۲ سال: رایگان است.
 • ویزای کودکان زیر ۶ سال: رایگان است.

 

آشنای مختصر با مراحل گرفتن ویزای یونان

نخستین کار برای گرفتن ویزای هر کشور از جمله ویزای یونان درخواست وقت سفارت می باشد که از طریق پرکردن فرم های مخصوص اینترنتی در فضای مجازی صورت می گیرد. از طریق ایمیل اعلام شده توسط فرد روز و ساعت مصاحبه اعلام می شود. هنگام مراجعه سفارت جهت مصاحبه باید همه مدارک لازم را به همراه داشته باشید. هر گونه نقص مدارک سبب تعویق در رسیدگی به درخواست ویزای یونان می گردد. بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری رسیدی با تاریخ دو هفته به متقاضی ارائه می شود که زمان اعلام نتیجه می باشد. برای انجام مراحل بالا می توان از موسسات فعال در این حوزه کمک گرفت که با هزینه مناسب اقدام به گرفتن وقت سفارت یونان و سایر کارهای مربوطه می نمایند.