ویزای اتریش

برای اخذ ویزای اتریش این چند نکته را فراموش نکنید:

 1. منظور ازروز کاری برای اخذ ویزا، روزهایی است که سفارت‌خانه اتریش در ایران باز هستند.
 2. صدور ویزای اتریش به منزله‌ی ورود قطعی شما به قلمروی جمهوری اتریش نیست. ممکن است هنگام گذر از مرز، افسر مرزبانی، دلایلی برای عدم پذیرش یا اخراج ارائه دهد. در حقیقت امکان ابطال ویزا و عدم اجازه‌ی ورود به اتریش وجود دارد.

۳٫ارائه‌ی اسناد جعلی در وقت مصاحبه، پیامدهای سنگینی مثل محرومیت از صدور ویزا دارد.

۴٫برای ارتباط با بخش ویزای سفارت اتریش از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ با شماره‌ای که در پایین صفحه آمده، تماس بگیرید.

۵٫سفارت اتریش توصیه می‌کند برای گرفتن وقت ویزا و سایر خدمات گول دلالان جلوی سفارت را نخورید.

۶٫درخواست ویزا حداکثر ۳ ماه و حداقل ۴ هفته پیش از شروع سفر برنامه‌ریزی شده، قابل قبول است.

۷٫برای ارسال ایمیل باید به سایت سفارت اتریش بروید و در قسمت نظرات، درخواست خود را اعلام کنید.

۸٫هزینه‌های کنسولی و ویزا باید در سفارت و با یورو پرداخت شود.

۹٫سفارت اتریش از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۳، منحصرا ترجمه‌های فارسی به آلمانی را در چارچوب درخواست‌های ویزا می‌پذیرد.

 

به ۳ نکته‌ی زیر هم توجه کنید:

 • پرداخت هزینه‌ی درخواست ویزا فقط به صورت یورو است.
 • مبلغ درخواست ویزا در صورت رد درخواست، مسترد نمی‌شود.
 • همه‌ی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

انواع گوناگون ویزای اتریش

برای این‌که بتوانید به کشور اتریش سفر کنید یا این‌که آن کشور را به‌عنوان یک کشور واسطه برای سفرهای دیگر خود قرار دهید، نیاز به صدور ویزای اتریش در انواع متفاوتی  خواهید داشت. در ادامه چندین نوع از ویزای اتریش برای سفرهای شما موردبررسی قرارگرفته است تا با آگاهی کامل، بتوانید ویزای اتریش مرتبط و موردنیاز خود را برای سفر به این کشور زیبا تهیه کنید.

ویزای اتریش به‌صورت نوع A

با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش شما هنگام سفر، حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می‌توانید در یکی از فرودگاه‌هایی که در محدوده تعیین‌شده ویزای اتریش شما قرار دارد، جهت تعویض مسیر خود به‌سوی کشوری دیگر مستقر شوید. حقیقتا در این نوع از ویزای اتریش، کشور اتریش به‌عنوان یک کشور واسطه برای سفر شما به کشوری دیگر می‌باشد و می‌توانید از طریق اتریش به کشور مقصد خود سفر کنید.

ویزای اتریش به‌صورت نوع B

این نوع از ویزای اتریش برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند تا از طریق اتریش به کشور دیگری سفر کنند، اما ادامه سفر آن‌ها به‌صورت زمینی خواهد بود. این نوع از ویزای اتریش بیانگر این است که افراد باید ادامه سفر خود را بدون توقف در این کشور انجام دهند و نمی‌توانند در مدت‌زمانی طولانی در این کشور اقامت داشته باشند.

 ویزای اتریش به‌صورت نوع C

این نوع از ویزای اتریش که برای توریست‌ها صادر می‌شود، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید به‌راحتی به‌عنوان توریست معرفی‌شده از کشور مبدأ وارد کشور اتریش شوید و با استفاده از ویزای شینگن خود به‌عنوان یک توریست در این کشور به اقامت و گشت‌وگذار البته در مدت‌زمانی تعیین‌شده بپردازید.

 ویزای اتریش به‌صورت نوع D

این نوع از ویزای اتریش که برای ورود چندباره به کشور اتریش می‌باشد، تنها برای تجار صادر خواهد شد تا بتوانند بارها وارد کشور اتریش شده و با دارا بودن این نوع از ویزای اتریش به تجارت و دادوستد مربوط به حیطه کاری خود بپردازند. این نوع از ویزا این مکان را فراهم می‌کند که بدون منع قانونی، افرادی که قصد تجارت با اتریش را دارند به‌طور مکرر  به این کشور مراجعه کنند.

هم‌چنین باوجود دارا بودن ویزای اتریش به‌صورت توریستی یا کاری، این نکته را موردتوجه قرار دهید که تنها به مدت‌زمان ۹۰ روز می‌توانید در این کشور حضورداشته باشید و در صورت درخواست اقامت بیشتر از ۹۰ روز باید درخواست خود را از طریق سفارت اتریش پیگیری کنید؛ زیرا درصورتی‌که اقامت ۹۰ روزه شما به پایان برسد، شما ملزم به خروج از کشور اتریش به مدت سه ماه و مراجعه مجدد بعد از مدت‌زمان ذکرشده می‌باشید، اما در شرایط به خصوصی شما می‌توانید ویزای اتریش را به‌صورت یک‌ساله برای اقامت خود تهیه کنید.

 

 

مدارک درخواست روادید در صورت وجود باید به ترتیب زیر تحویل داده شود

عدم رعایت این امر باعث می شود که متقاضیان بعدی در الویت قرار گیرند.

 • گذرنامه
 • فرم درخواست + عکس
 • کپی بلیط و رزرو هتل
 • دعوتنامه
 • ریزپرینت حساب بانکی
 • گواهی تمکن مالی بانک
 • فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی ثبت شرکت/ پروانه کسب، پروانه مطب
 • سند ملکی
 • شناسنامه
 • سایر مدارک
 • کپی بیمه

سایر اطلاعات برای دریافت ویزای اتریش

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

سفارت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که در مواقع خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی مطالبه نموده و/یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت نماید.

به غیر از مواردی که از درخواست کنندگان خواسته شده است، مدارک دیگری را برای سفارت ارسال نکنید.

تمامی مدارک خواسته شده باید توسط فرد متقاضی، هنگام ارائه درخواست ویزا تحویل داده شوند.

برای تمامی اقدامات مرتبط با صدور ویزا، تنها وجهی که باید پرداخت شود، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا است و فرم‌های درخواست ویزا رایگان هستند.

لازم است فرم درخواست ویزا را به صورت کامل، تکمیل و آن را امضا کنید. چرا که دستور تکمیل بعدی مدارک، منجر به طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست شما خواهد شد.

درخواست‌ها باید حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ پیش‌بینی شده سفر ارائه شود.

صدور ویزا تضمین کننده اجازه ورود به قلمرو جمهوری اتریش نیست. چنانچه هنگام گذر از مرز، دلایلی مبنی بر عدم پذیرش (اخراج) به وجود آید، امکان ابطال ویزا و عدم اجازه ورود وجود خواهد داشت. صدور ویزا به منزله مجوزی برای انجام کار و کسب درآمد به غیر از در چارچوب سفرهای تجاری نیست.

توصیه‌های امنیتی سفارت اتریش

سفارت نسبت به دلالان که برای گرفتن وقت مصاحبه از متقاضیان مبالغ بعضا کلانی را مطالبه می‌کنند – از جمله آژانس‌های مسافرتی متعدد و اشخاصی که در جلوی سفارت به شما پیشنهاد می‌دهند – هشدار جدی می‌دهد. این افراد هیچ گونه ارتباطی با سفارت ندارند.

برخی از این دلالان پیشنهاد مدارک جعلی نیز ارائه می‌کنند. هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد. سفارت تجربه زیادی با مدارک جعلی داشته و مجهز به آخرین تجهیزات فنی است. تقریبا تمامی موارد جعل  کشف می‌شوند. اعتراض و گلایه بعدی در این خصوص فایده‌ای نخواهد داشت.

 

شرایط دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری

درصورتی‌که بخواهید برای انجام سفرهای کاری خود به کشور اتریش سفر کنید، نیازمند دریافت ویزای اتریش به‌صورت ویزای کاری می‌باشید. برای دریافت ویزای کاری اتریش با توجه به شرایط شغلی که برای شما در نظر گرفته‌شده است، ملزم به ارائه مدارک شغلی مربوطه در در وقت تعیین‌شده توسط سفارت برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری می‌باشید.

برای دریافت ویزای کاری اتریش شما ملزم هستید که علاوه بر ارائه مدارک ذکرشده برای ویزای توریستی، دعوت‌نامه شرکت مدنظر درخواستی را نیز به همراه مدارک خود برای تشکیل پرونده ارائه کنید.

مراجعه به سفارت اتریش جهت دریافت ویزا

برای این‌که بتوانید ویزای کشور اتریش را دریافت کنید، می‌توانید با مراجعه به کنسولگری کشور اتریش واقع در خیابان نیاوران-خیابان باهنر- خیابان مقدسی- خیابان احمدی زمانی- کوچه میر ولی پلاک ۸-۶، اقدام به دریافت ویزای اتریش برای ادامه تحصیل، سفرهای تفریحی و یا حتی ملاقات کاری خودنمایید و به‌صورت قانونی سفر خود را  در زمان مقرر شده به کشور زیبا و جذاب و توریستی اتریش انجام دهید.

ساعات کاری سفارت اتریش جهت دریافت ویزا

توجه داشته باشید که جهت تماس با سفارت کشور اتریش می‌توانید از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر و ۱۳:۳۰ تا ۱۵ بعدازظهر، با کنسولگری این کشور در تهران در تماس باشید.

در نظر داشته باشید که تنها درصورتی‌که از طریق سایت سفارت کشور اتریش اقدام به دریافت وقت قبلی جهت اخذ ویزای اتریش نمایید، می‌توانید برای تشکیل پرونده و دریافت ویزای اتریش در زمان تعیین‌شده برای تشکیل پرونده خود اقدام کنید. همچنین این نکته نیز دارای اهمیت می‌باشد که کلیه افراد بالای ۱۲ سال ملزم به حضور در زمان بررسی پرونده خود در وقت تعیین‌شده سفارت برای دریافت ویزای اتریش خواهند بود.

نکات دریافت ویزاهای مختلف و پرداخت وجه

برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت نوع C یا D، نیازمند این امر هستید که هنگام تماس تلفنی با سفارت اتریش درخواست وقت مصاحبه برای صدور ویزای اتریش انواع ذکرشده مدنظر خود را داشته باشید. این زمان تعیین‌شده تنها برای دو نوع ویزای ذکرشده برای صدور ویزای اتریش می‌باشد و قابلیت تعویض نوع ویزای تعیین‌شده با ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی جهت بررسی پرونده در زمان تعیین شده را دارا نخواهد بود.

هم‌چنین روند پرداخت هزینه در زمان تشکیل پرونده برای صدور ویزای اتریش تنها با پرداخت وجه به‌صورت یورو و به‌صورت نقد امکان‌پذیر خواهد بود و شما نمی‌توانید با ارائه چک و یا کارت‌های بانکی این وجه را پرداخت کنید. علاوه بر این توصیه می‌شود که در صورت لزوم پول خرد همراه خود داشته باشید تا بتوانید هزینه ویزای اتریش خود را به‌صورت دقیق پرداخت کنید. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که در صورت پرداخت کامل هزینه توسط شما، تنها اسکناس‌های ۱۰۰ یورویی توسط سفارت اتریش پذیرفته‌شده خواهد بود و  نمی‌توانید اسکناس‌های ۲۰۰ یا ۵۰۰ یورویی را برای پرداخت هزینه صدور ویزا به سفارت اتریش ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه